Головна > Всі новини > Чому прокуратура зацікавилася реконструкцією Маріїнського палацу у Києві

Чому прокуратура зацікавилася реконструкцією Маріїнського палацу у Києві

Правоохоронці підозрюють, що бюджетні кошти, виділені на технагляд за роботами, могли піти не за призначенням. Хто саме міг «зробити їм ноги» читайте на Інформатор Гроші.

На технічному нагляді за проведенням реставраційних робіт Маріїнського палацу в Києві могли «зникнути» понад 1,3 млн. грн. Про це повідомила 22 серпня прес-служба Київської міської прокуратури повідомила.

«Згідно з матеріалами слідства, підприємець протягом 2017-2018 років на виконання умов договору здійснював технічний нагляд за проведенням реставраційних робіт Маріїнського палацу в м. Києві, — повідомили в прокуратурі. — З метою заволодіння бюджетними коштами чоловік вніс до офіційних документів неправдиві відомості про залучення до цих робіт осіб, які насправді не мали відповідних повноважень, та як наслідок заволодів вказаними коштами держави».

За офіційними даними, збитки складають понад 1, 3 млн. грн. На це вказує інформація Державної аудиторської служби під час проведення ревізії та судові експертизи. ФОПу вже повідомлено про підозру.

ХТО ЗАЙМАВСЯ ТЕХНАГЛЯДОМ

У 2007 році палац закрили на реконструкцію, яка тривала більше десяти років. З часом, витрати на роботи зросли втричі. Загальна вартість реставрації Маріїнського за кошторисом 2007 рік становила 428 млн грн, а за кошторисом кінця 2015-­го – 1 млрд 306 млн грн. Про це писав сайт Бігус. Інфо.

Кошти на реставрацію Маріїнського палацу Кабмін виділяв Державному управлінню справами. Згідно з інформацією сайту публічних закупівель Prozorro, звіт по проведення технічного нагляду за роботами в палаці з’явився в 2016 році. Згідно з ним, з 15 червня по  31 грудня ФОП Кудряшов Євген Михайлович повинен був слідкувати за виконанням робіт з реставрації за 329 тис. 866 грн. В цей рік був підписаний ще один подібний договір на 267 тис. 285 грн.

Наступного року цей же підприємець за результатами торгів отримав підряд на технагляд вже на суму майже 2 млн грн.

Згідно з інформацією аналітичної платформи YouControl, як ФОП Євген Кудряшов зареєструвався в травні 2016 року у Сумах, а в квітні 2019 року змінив дані на село Софіївська Борщагівка на Київщині.

За весь час він підписав угод за результатами торгів на 20,7 млн грн.

Для підтвердження свого досвіду підприємець надав копії договорів на технагляд 2016 році в Маріїнському палаці, технагляд за роботами в Київській міській галереї мистецтв та нагляд за ремонтом обеліску на честь міста-героя Києва.

ЩО ВІДОМО ПРО РЕСТАВРАЦІЮ ПАЛАЦУ

За даними сайту журналу Vogue, за майже триста років Маріїнський палац пережив три реконструкції, не одну зміну влади, революції і війни. Був час, коли в палаці розташовувався санаторій, а в залах стояли ванни з мінеральними водами. Після цього тут був сільськогосподарський технікум, а на прилеглій території вирощували помідори.

Один з найцінніших експонатів у Маріїнському — паркет у Білому залі, де проходять ключові церемонії. У 1980-х роках він був зроблений з 11 порід дерева, має унікальний малюнок, за який автори були відзначені Шевченківською премією.

Після тривалої реставрації, палац відкрився для відвідувачів. На сайті палацу сказано, що повний квиток коштує 200 грн, а пільговий – 100 грн. Але наразі забронювати екскурсію неможливо – не має вільних місць.

Олена Скобцева