Главная > Все новости > Дніпровський район: різноманітний і вражаючий

Дніпровський район: різноманітний і вражаючий

Набережні, фонтани, безліч кав’ярень і головні визначні пам’ятки Києва в одному парку — на що подивитися, скільки доведеться заплатити за обід і куди можна сходити ввечері в Дніпровському районі столиці.

Історичний Печерськ, густонаселений Деснянський, зелений Голосіївський — як живеться в різних районах Києва? Сайт «Сегодня» прогулявся по столиці і розповідає головне про райони: скільки коштує житло, куди сходити ввечері і чим славиться та чи інша місцевість.

Дніпровський район розташовується на лівому березі Дніпра. Саме там знаходяться знаменитий Труханів острів, Гідропарк і Русанівська набережна. В цілому, в районі 53 водних об’єкта, а більше 20% всієї території займають зелені зони.

Також там досить велика густота населення і щільність забудови.

Дніпровський район, незважаючи на свої невеликі розміри, густо населений та, до того ж, дуже різноманітний. Тут є як музеї, парки і зони відпочинку, так і промислові підприємства, і навіть суто спальні мікрорайони. Місцеві жителі, щоправда, скаржаться на забруднення повітря, яка ще в 2011 р оцінювалася як дуже висока через те, що на той момент тут налічувалося 26 підприємств, які суттєво отруювали атмосферу.

Трохи історії

За часів Київської Русі в цій місцевості розташовувалися села і землі монастирів Києва. Трохи пізніше землі відійшли у володіння Чернігівської губернії, і тільки в 1927 р повернулися в патронат  міськради Києва. У 1932 р територія увійшла до складу Петровського (нині Подільського) району.

Через три роки на базі цих земель створили Дарницький район. А сам Дніпровський з’явився на карті тільки в 1969 р, коли його виділили зі складу Дaрницького рaйону.

Район трохи розширився і в 2001 р, коли в його склад увійшли території, розташовані трохи на північ від залізної дороги Київ — Ніжин.
Дніпровський район знаходиться на третьому місці за кількістю жителів — зараз там 355 193 чоловік. Площа району відносно невелика, всього 60 кв. км.

Відзначається, що чверть населення складають діти, звідси і брак місць у садочках. Також район нео