Головна > Всі новини > Анонси > До Всесвітнього дня боротьби з діабетом дніпровчани зможуть пройти обстеження та проконсультуватися із лікарями

До Всесвітнього дня боротьби з діабетом дніпровчани зможуть пройти обстеження та проконсультуватися із лікарями

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з діабетом, який відзначається 14 листопада, у комунальних закладах охорони здоров’я пройдуть інформаційно-профілактичні акції, під час яких всі охочі зможуть пройти обстеження, консультації лікарів та отримати інформацію щодо профілактики та лікування цукрового діабету. Зокрема, у Дніпровському районі обстежитись можна буде у наступному закладі охорони здоров’я

В КНП «Консультативно — діагностичний центр Дніпровського району міста Києва» (вул. Митрополита Андрея Шептицького, 5) будуть проведені наступні заходи:

14.11.2019 р. (четвер) із 8.30 до 12.00 год.:

  • у холі закладу — вимірювання артеріального тиску та рівня глюкози крові;
  • у кабінетах 405, 504, 516 — консультування вузькопрофільних фахівців.

Довідково.

Ознаки діабету:

  • надмірна спрага;
  • часте сечовипускання (особливо у нічний час);
  • зниження маси тіла (при цукровому діабеті 1 типу);
  • підвищений апетит;
  • нудота;
  • підвищена стомлюваність;
  • судоми у литкових м’язах; сухість шкіри;
  • свербіння шкіри і слизових оболонок полових органів;
  • нечіткість зору.

Усе це може бути викликано підвищеним вмістом цукру в крові.

Що робити, якщо у Вас виявлено діабет?

Як тільки лікар-ендокринолог поставив Вам діагноз: цукровий діабет, відразу приступайте до лікування та контролю за захворюванням тому, що лікування і контроль є нерозривним комплексом заходів, спрямованих на підтримку Вашого організму у нормальному стані.  Якісний контроль цукрового діабету передбачає нормальні або близькі до нормальних показники обміну речовин і добре самопочуття.

Крім підтримки нормальних показників обміну речовин, необхідно також:

  • кинути курити;
  • підтримувати артеріальний тиск у межах  норми;
  • нормалізувати і підтримувати свою вагу в межах норми;
  • лікувати супутні захворювання.  

Найефективніший спосіб самоконтролю – це регулярне визначення рівня глюкози в крові за допомогою глюкометра або тест-смужок для візуального контролю.

Наразі у світі понад 422 мільйони людей живуть із діабетом, в Україні — майже 1,3 мільйона.  Майже 3% первинної інвалідності дорослого населення в Україні є наслідком захворювання на діабет.

У Києві на обліку перебуває 85 тисяч хворих на цукровий діабет, із них близько 15 тисяч потребують інсулінової терапії.
Нині, завдяки програмі забезпечення пацієнтів препаратами інсуліну, близько 200 тисяч пацієнтів із діабетом можуть краще контролювати хворобу.

За останні два роки рівень забезпечення необхідним лікуванням пацієнтів із діабетом значно поліпшився. Одним із головних чинників таких результатів є електронний реєстр пацієнтів, який дозволяє краще планувати потребу і фактично зводить до нуля можливості маніпуляцій і тіньових схем. За програмою реімбурсації пацієнти отримують інсулін в аптеці за електронним рецептом лікаря, а кошти за препарат відшкодовує держава.

Шехназ Караденіз, президент організації International Diabetes Federation в Європі, спільно із президентом Міжнародної діабетичної асоціації України Людмилою Петренко вручили спеціальну відзнаку Міністерству охорони здоров’я України за покращення системи забезпечення ліками пацієнтів із цукровим діабетом завдяки запровадженню системи реімбурсації інсулінів та електронного рєєстру пацієнтів, що потребують інсулінотерапії.

Профілактика цукрового діабету 1 типу

Первинна  профілактика цукрового діабету 1 типу включає усунення факторів ризику розвитку захворювання, а саме:

  • Профілактика  вірусних захворювань (краснухи, эпідемічного  паротиту, простого герпесу,  грипу, тощо);
  • Забезпечення грудного вигодовування  від народження дитини до 1–1,5 років життя;
  • Навчання  дітей правильному реагуванню на  стресові  ситуації;
  • Значне обмеження вживання  продуктів із штучними харчовими добавками, консервованих продуктів — раціональне (натуральне) харчування.

Профілактика цукрового діабету 2 типу

Первинна профілактика цукрового  діабету 2 типу повинна враховувати фактори ризику: вік > 45 років і випадки діабету в сім’ї.

У зв’язку з цим, люди у віці 45 років і старші, повинні регулярно проходити обстеження на визначення рівня глюкози в крові натще і через 2 години після їжі (глікемічний  профіль).

Один із найбільш важливих  профілактичних  заходів — контроль маси тіла та її зниження при надлишку! З цією метою необхідно переглянути свій раціон харчування і направити максимум зусиль на боротьбу з малорухливим способом життя із допомогою активних занять фізичною культурою чи спортом.

Чим раніше будуть прийняті ці заходи, тим більше шансів значно відтермінувати розвиток цукрового діабету 2 типу.

Всесвітній день діабету — 14 листопада – відзначається щорічно, з 1991 року, у день народження Фредеріка Бантінга, канадського фізіолога, який, спільно з професором Джоном Маклеодом, відкрив гормон інсулін.

Відкриття Фредеріка Бантінга і Джона Маклеода врятувало життя мільйонам. І, хоча цукровий діабет і до цього дня невиліковний, завдяки інсуліну, люди навчилися тримати цю хворобу під контролем.

Інформацію підготовлено відділом з питань інформацуійної політики за матеріалами КНП “КДЦ Дніпровського району міста Києва”