Главная > Все новости > Киян просять терміново сплатити за електрику за грудень

Киян просять терміново сплатити за електрику за грудень

Станом на 29 січня 2019 рогу побутові споживачі винні за спожиту в 2018-м електрику 494 млн гривень. Значну частину боргу 206 млн грн складають системні неплатежі – коли споживачі не оплачують рахунки більше 2-х місяців, натомість продовжуючи споживати  електроенергію. Ще 288 млн грн – кияни винні за спожиту у грудні 2018 року електроенергію.

ДТЕК Київські електромережі працює в енергетичній сфері українського законодавства, де надання енергетичних послуг строго і жорстко регулюється державою.
Згідно вимог Закону України «Про ринок електричної енергії» компанія зобов’язана обмежити електропостачання, якщо споживач не розраховується за використану електроенергію. Такі норми закону пов’язані з особливостями розрахунків на всьому ринку електричної енергії. Отримані кошти за спожиту електроенергію ДТЕК Київські електромережі зобов’язаний направити в державну компанію «Енергоринок», а вона розраховується з генеруючими компаніями, які у подальшому виробляють електроенергію для споживачів. Тому, дотримання платіжної дисципліни всіма учасниками ринку вкрай важливе для стабільного функціонування енергетичної галузі.

ДТЕК Київські електромережі закликає клієнтів сплатити заборгованість, що є надважливим в умовах реформи ринку електричної енергії, яка розпочалась 1 січня 2019 року .

Нагадуємо, що за спожиту електроенергію у грудні 2018 р. та борги за 2018 рік необхідно сплатити ДТЕК Київські електромережі. Борги клієнтів за 2018 р. не будуть переходити до нової компанії-постачальника.
Заборгованість має бути сплачена саме тій компанії, яка і надавала послуги з електропостачання у попередньому році.

Сплатити за електроенергію можна за допомогою Особистого кабінету на сайті dtek-kem.com.ua або платіжних інтернет-систем.

Мешканці столиці недоплатили енергокомпанії в минулому році близько півмільярда гривень за світло в своїх домівках. Погашення заборгованості є невід’ємною частиною реформи ринку електричної енергії та обов’язком споживачів. Відсутність боргів за попередні періоди обов’язкова умова для успішного запуску нового ринку електричної енергії. Новий ринок електроенергії працює згідно європейській моделі. Європейський досвід показує, що така модель більш прозора і відкрита, та створює нові можливості для клієнтів. ДТЕК Київські електромережі закликає клієнтів своєчасно розраховуватися за спожиту електроенергію.

За інформацією: dnipr.kyivcity.gov.ua/