Главная > Все новости > Кожна дитина заслуговує на щасливе дитинство та повноцінну родину

Кожна дитина заслуговує на щасливе дитинство та повноцінну родину

Кожна дитина має право на виховання в сімейному оточенні, незалежно від того, може її біологічна родина забезпечити нормальні умови життя та виховання чи ні. Сімейний затишок, тепло та любов — таку атмосферу намагаються створити у дитячих будинках сімейного типу. Це сім’я, яка бере на виховання та проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

В Дніпровському районі Києва функціонують два будинки сімейного типу (ДБСТ) створені на базі сімей, які виховують власних дітей та дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.

Перший дитячий будинок у нашому районі був створений у 2013 році. На даний час подружжя, що стало батьками-вихователями виховує двох власних дітей та шістьох дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування (вихованців).

У 2015 році розпочав функціонування ще один будинок сімейного типу, в якому виховується одна власна дитина та п’ять дітей-сиріт з однієї родини (чотири брати та одна сестра).

Батьки — вихователі влаштовують дітей до навчальних закладів, організовують лікування, знаходять спільну мову з соціальним оточенням. В будинках, де проживають діти, створені всі належні умови для розвитку, виховання та проживання. Родина організовує оздоровлення для дітей, батьки-вихователі намагаються проводити разом більше часу.

Перед тим, як стати батьками-вихователі кандидати проходять спеціальне навчання та регулярно беруть участь у заняттях з підвищення кваліфікації під керівництвом професійних психологів, педагогів, лікарів.

З моменту свого створення дитячі будинки сімейного типу супроводжують фахівці із соціальної роботи, які надають консультації батькам щодо особливостей виховання дітей-сиріт, розв’язання конфліктних ситуацій, сприяють налагодженні позитивних взаємостосунків із соціальним оточенням.

Якщо ви маєте бажання стати батьками-вихователями ДБСТ, звертайтеся до Дніпровського районного в місті Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за телефонами: 068-441-95-65, 050-922-60-24, 093-132-11-16.

Довідково.

Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) — окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

Дитина в ДБСТ:

 • зберігає статус сироти або позбавленої батьківського піклування та користується всіма відповідними пільгами;
 • перебуває у ДБСТ до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі I-IV рівня акредитації — до його закінчення, але не пізніше досягнення нею 23-річного віку.

Прийомні батьки і батьки-вихователі — це особи, які взяли на виховання і спільне проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Особливості утримання дітей в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу:

 • При влаштуванні дітей у прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу за вихованцями зберігається право на житло і майно, що їм належить. За їх збереження до досягнення дитиною повноліття відповідають органи опіки і піклування;
 • Держава надає родинам, які беруть на виховання дітей, матеріальну і соціальну підтримку;
 • Вихованці прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу перебувають на державному забезпеченні;
 • Кожен місяць батькам виділяються кошти на харчування вихованців, виходячи з натуральних норм їхнього забезпечення, придбання для них одягу, взуття, медикаментів, предметів особистої гігієни, іграшок, книг, інвентаря й устаткування, а також кошти на оплату комунальних послуг;
 • Батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу отримують грошове утримання за виховання дітей;
 • У випадку прийомної родини такі виплати не передбачені;
 • Фінансування дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей відбувається з відповідного місцевого бюджету.

Не можуть бути прийомними батьками і батьками-вихователями особи:

 • визнані у встановленому порядку недієздатними чи обмежено дієздатними;
 • позбавлені батьківських прав;
 • колишні опікуни (піклувальники, усиновителі), позбавлені права через неналежне виконання покладених на них обов’язків;
 • за станом здоров’я не можуть виконувати зобов’язань щодо виховання дітей (інваліди I – II групи, особи, які мають глибокі органічні ураження, алкогольну і наркотичну залежність, хворі на СНІД, відкриту форму туберкульозу, психотичні розлади, особи, у яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, схильність до насильства);
 • з якими на спільній житловій площі проживають члени родини, котрі мають глибокі органічні ураження нервової системи, хворі на СНІД, відкриту форму туберкульозу, психотичні розлади, особи, у яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, схильність до насильства.

Підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами Дніпровського районного в місті Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

One thought on “Кожна дитина заслуговує на щасливе дитинство та повноцінну родину

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *