Главная > Все новости > На Дніпровській водопровідній станції у столиці замінюють обладнання

На Дніпровській водопровідній станції у столиці замінюють обладнання

Як повідомляє пресслужба «Київводоканалу», нині на Дніпровській водопровідній станції, що забезпечує половину столиці питною водою, відбувається модернізація кількох важливих об`єктів. У рамках співпраці зі Світовим банком проводиться реконструкція насосної станції першого підйому, де застаріле обладнання замінюють на сучасне та енергоефективне.

– Встановлення сучасних насосних агрегатів та частотних перетворювачів, а також  модернізація іншого електротехнічного обладнання дозволяють зекономити 35% електроенергії. Заощаджені кошти ми можемо витратити на оновлення інших наших об`єктів, – розповів генеральний директор Київводоканалу Дмитро Новицький. – За рахунок Інвестиційної програми виконується реконструкція резервуару чистої води із застосуванням новітніх технологій. Сучасні полімерні матеріали захищатимуть бетонні конструкції від впливу води, в результаті чого резервуар прослужить багато років.

Крім того, у 2019 році на Дніпровській водопровідній станції розпочалось будівництво цеху з виробництва діоксиду хлору – більш безпечного та екологічного ніж хлор реагенту, яким тут знезаражуватимуть воду вже з наступного року.

– Ми зараз намагаємося повністю відмовитися від хлорування води. А технологія знезараження за допомогою діоксиду хлору  показала свою дієвість в усьому світі. Це найбільш сучасний реагент, який вже використовується в таких містах, як Відень, Нюрнберг, Мюнхен, Варшава та Краків. Плануємо розпочати очистку води за новою технологією вже в першому кварталі 2020 року, – повідомив Дмитро Новицький

Нагадаємо, що вчора Дніпровська водопровідна станція відзначила 80 років своєї роботи. Вона була запущена в роботу 15 грудня 1939 року і забезпечує киян якісною питною водою і сьогодні.

Джерело