Главная > Все новости > Анонсы > В.Кличко: 1 вересня відкриємо нову школу в Дніпровському районі столиці

В.Кличко: 1 вересня відкриємо нову школу в Дніпровському районі столиці

Мер Києва Віталій Кличко перевірив, як триває реконструкція школи № 42 у Дніпровському районі столиці. Оновлення школи планують завершити в серпні цього року.

“Це буде фактично нова школа. Комфортна і сучасна, в якій навчатимуться більше тисячі школярів, — відзначив мер. — Тут, на вулиці Хорольській, функціонувала як школа стара двоповерхова будівля, зведена більше 100 років тому. Її демонтували і звели нове, сучасне 4-поверхове приміщення», — розповів Кличко.

На сьогодні вже звели каркас будівлі, облаштували покрівлю. Виконуються роботи з мурування стін та перегородок, засклення вікон, прокладання електричних мереж, мереж водопостачання, каналізації, штукатурні роботи.

Як зауважив міський голова, кошторисна вартість будівництва – 418 млн грн.

Школа розрахована на 36 класів. На першому та другому поверхах розмістять початкову школу, на третьому та четвертому – середню та старшу школу. Освітній заклад матиме три спортзали, басейн, актовий зал, бібліотеку, медичний блок, їдальню, музей, тир. У школі буде все необхідне обладнання для цікавого та ефективного навчання — інтерактивні екрани, системи для вивчення іноземних мов.

Будівля буде енергоефективною, зі своїм тепловим пунктом. Для економії електроенергії встановлять тільки енергоефективне обладнання та LED-освітлення.

Школа на Хорольській буде зручна для людей з обмеженими можливостями – тут передбачили ліфти та пандуси. Будівля матиме відеоспостереження, охоронну сигналізацію, систему протипожежного захисту.

«Минулого року ми відкрили найкращу в Україні, енергоефективну та «розумну» школу № 334 на Харківському масиві. Нова школа на Хорольській буде не гіршою. Це — новий стандарт навчальних закладів, який ми втілюємо в столиці , — відзначив Кличко. — Адже ми розуміємо, що найважливіші інвестиції — це інвестиції в наших дітей, в їх розвиток і навчання. Тому ми вкладаємо значні кошти в будівництво і реконструкцію шкіл та дитячих садків», — сказав мер столиці.

Нагадаємо, у бюджеті Києва на 2019 рік передбачено виділити на освіту 17,9 млрд грн. Зокрема, цього року планують будівництво одного садочка з нуля — в Святошинському районі, та повну реконструкцію 7 садків і 5 шкіл. Загалом за 4 роки в Києві побудували або повністю реконструювали 7 шкіл та 22 дитсадки.http://kiev.klichko.org