Главная > Все новости > Активисты района > З нагоди 100-річчя Вальдорфської школи на території школи №195 відкрили Еко-майданчик

З нагоди 100-річчя Вальдорфської школи на території школи №195 відкрили Еко-майданчик

31 травня на території середньої загальноосвітньої школи №195 ім. В.І. Кудряшова (вул. І. Миколайчука, 17А) відбулося відкриття Еко-майданчика. До урочистого відкриття долучилися депутати Київради: Олесь Маляревич, Віталій Росляков, Андрій Странніков, заступник голови Дніпровської райдержадміністрації Алла Загородня, директор асоціації Вальдорфських ініціатив в Україні Ірина Шастал, представники  Інституту модернізації змісту освіти МОН України, батьки та їх діти. Акцію присвячено Міжнародному дню захисту дітей та відзначенню 100-річчя Вальдорфської школи.

Під час офіційної частини, почесні гості насолоджувалися виступами учнів вольдорфських класів освітнього закладу.

Всі елементи “Еко-майданчику” виготовлені з натуральної деревини та  є екологічно чистими. Крім основних ігрових елементів новий майданчик має також амфітеатр.

Присутні мали змогу отримати нову інформацію щодо засобів вольдорфської педагогіки та її принципів.

Довідково.

Відповідно до наказу МОН молоді і спорту України від 24.12.2012 №1479, за підтримки наукової координації Інституту модернізації змісту освіти МОН України на базі середньої загальноосвітньої школи №195 ім. В.І. Кудряшова проводиться дослідно-експериментальна робота за темою: «Формування цілісного освітнього середовища загальноосвітнього навчального закладу засобами вольдорфської педагогіки».

Перша Вальдорфська школа була заснована у вересні 1919 року в Штутгарті (Німеччина) Емілем та Бертою Мольт для дітей працівників компанії «Вальдорф-Асторія», до яких приєдналися діти, чиї батьки шукали гуманні цінності в освіті та нові методи навчання.

На початку Другої світової війни було створено 34 Вальдорфські школи – у Німеччині, Швейцарії, Нідерландах, Великій Британії, Норвегії, Швеції, Угорщині, Австрії та США.

З 1945 по 1989 рр. Вальдорфський освітній рух консолідувався і став широко розповсюдженою освітньою моделлю. Глобальне поширення вольдорфської педагогіки продовжується і до сьогодні.

Вальдорфський освітній рух, що налічує понад 1100 шкіл та понад 2000 дитячих садочків по всьому світу, став найбільшим незалежним освітніх рухом.

Цього року відзначається 20-річчя Вальдорфської школи в Україні.

Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики