Главная > Все новости > Анонсы > 3 грудня світ відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю

3 грудня світ відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Він встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї 14 жовтня 1992 року.

Цей день не є святом, він покликаний привернути увагу до проблем людей з інвалідністю, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Сьогоднішній день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства — людей із інвалідністю.

Щороку Міжнародний день людей з інвалідністю присвячений певній тематиці. У 2019 році – це тема «Забезпечення активної участі інвалідів у житті суспільства – реалізація Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року».

Станом на 01.12.2019 року в управлінні праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації перебуває на обліку 22345 осіб з інвалідністю. Із них:

  • осіб з інвалідністю внаслідок війни — 908;
  • осіб з інвалідністю від загального захворювання та дитинства — 18396;
  • осіб з інвалідністю внаслідок аварії на  ЧАЕС- 1427;
  • осіб з інвалідністю з дитинства — 1614.

Постійна турбота про людей — головне завдання державної соціальної політики. А турбота про соціальний захист людей з інвалідністю — це дуже відповідальна і важлива робота, а також одна з чільних ознак цивілізованої й демократичної держави.

У Дніпровському районі міста Києва вживаються всі необхідні та можливі заходи щодо безумовного виконання Законів України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам», «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та постанов Кабінету Міністрів України, які стосуються соціального захисту осіб з інвалідністю.

Інвалідність — це не вирок. Практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

Підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами управлінні праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації