Главная > Все новости > Активисты района > 8 вересня — 75 років від початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини

8 вересня — 75 років від початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини

8 вересня 2019 року виповнюється 75 років від початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини.

У 1944–1946 роках, понад 482 тисячі українців примусово позасудово переселили до УРСР. Це брутально здійснили комуністичні режими СРСР і Польщі із застосуванням терору, репресій, конфіскації майна, обмеження політичних, соціальних, економічних і культурних прав людей. Виселяли українців у різні регіони УРСР — від Галичини до Причорномор’я, Слобожанщини та Донеччини.

У 1947 році тих українців, що відмовились виїжджати до СРСР, польська влада в ході Акції “Вісла” депортувала на північ і захід Польщі. Впродовж кількох місяців було депортовано майже 150 тисяч українців.

Ще кілька десятків тисяч українців були позбавлені батьківських домівок під час обмінів прикордонними ділянками між СРСР та Польщею у 1948, 1951 роках.

На вшанування 75-х роковин початку депортації Український інститут національної пам’яті спільно з партнерами 9 вересня 2019 року проводить Всеукраїнські меморіальні заходи до Дня Пам’яті українців – жертв примусового виселення у зв’язку 75-ми роковинами початку депортації українців з Лемківщини, Любачівщини, Надсяння, Холмщини,  Південного Підляшшя, Західної Бойківщини у 1944 — 1951 рр.

З метою вшанування жертв депортації у столиці відбудеться ряд заходів, а саме:

Понеділок, 9 вересня:

— з10:00 до 13:00 — Круглий стіл: “Відновлення національної пам’яті про злочин тотального виселення українців–автохтонів з історичних земель». 

    Відкриття виставки “ВИГНАННЯ. До 75-х роковин початку депортації українців з Лемківщини, Любачівщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Західної Бойківщини”. 

    Адреса: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, вул. Володимирська, 60. 

    ВХІД ВІЛЬНИЙ 

— з 15:00 до 16:00 — Мітинг-реквієм та молебень біля Пам’ятного Хреста жертвам голодомору та політичних репресій в Україні (покладання квітів, панахида). 

   Адреса: м. Київ, Алея Героїв Небесної Сотні, 3.

   ВХІД ВІЛЬНИЙ

— з 17:00 до 21:00 — Пам’ятна академія за участю представників державної влади, духовенства, ЗМІ, делегацій товариств депортованих українців. 

    Драма-концерт «Вигнані з Раю», Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка. 

   Адреса: Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, м.  Київ, площа Івана Франка, 3. 

   ВХІД ВІЛЬНИЙ

За інформацією Українського інституту національної пам’яті

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *