Главная > Все новости > Анонсы > Готовність Києва до запуску тепла складає 97%

Готовність Києва до запуску тепла складає 97%

Готуючись до зими на київських теплоелектроцентралях – ТЕЦ № 5 та ТЕЦ № 6 замінили та відремонтували понад 1,5 тисячі одиниць обладнання. На сьогодні станції, що виробляють як теплову, так і електричну енергію, готові до старту та проходження опалювального сезону. Загальна готовність міського господарства до зими складає 97%. Про це сьогодні під час розширеного засідання Колегії Київської міської державної адміністрації заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

«На сьогодні місто готове до пуску тепла на 97%. Першою традиційно запускається соціальна сфера за індивідуальними заявками. Однак ми не припинили роботу, і поки дозволяють погодні умови, ми продовжуватимемо ремонти та заміну мереж і обладнання, що більш якісно увійти в сезон теплопостачання», – сказав Петро Пантелеєв.

Заступник голови КМДА нагадав, що минулого року місто стало повноцінним управителем теплоенергетичного блоку.

«Київ має одну з найбільших та найпотужніших систем теплопостачання в Європі. Вона збудована ще за радянських часів та майже 17 років управлялась комерційною компанією «Київенерго». Минулого року ми припинили угоду з цією компанією і провели перший опалювальний сезон вже самостійно, управляючи теплоенергетичним майном через комунальне підприємство «Київтеплоенерго». Ми отримали досвід та фактичні показники для того, щоб проаналізувати технічний та фінансовий стан столичної теплоенергетики. А головне – ми отримали підґрунтя для формування тактичних і стратегічних планів», – зазначив Петро Пантелеєв.

Він зауважив, що у Києві працюють ТЕЦ-5, що є найпотужнішою в Україні, та ТЕЦ-6, що є наймолодшою українською ТЕЦ. Загалом за період підготовки замінено та відремонтовано на ТЕЦ понад 1,5 тисяч одиниць обладнання – від запірної арматури до складних механізмів турбін. Столичні ТЕЦ технічно готові до запуску та повноцінної роботи в опалювальний період.

Джерело