Главная > Все новости > На заводі ПАТ «УКРПЛАСТИК» почала роботу сучасна станція рекуперації

На заводі ПАТ «УКРПЛАСТИК» почала роботу сучасна станція рекуперації

На заводі ПАТ «Укрпластик», який входить до IMMER Group, в промислову експлуатацію введена сучасна станція рекуперації, що піднімає екологічну безпеку і ефективність виробництва на новий рівень. Повністю автоматизована система виключає викид легких органічних сполук в довкілля і дає можливість повторно використовувати сировинні ресурси в тому ж технологічному процесі. Рівень очищення викидів відповідає не лише українським, але і жорсткішим європейським стандартам.

Запуск станції прокоментувала Ірина Мірошник, президент IMMER Group: «Для IMMER Group принципи стійкого розвитку і циркулярної економіки – це не модні тренди, а керівництво до дії. Мінімум шкідливих викидів, повторне використання відпрацьованої сировини, готовність інвестувати в довгострокові рішення – це якості, властиві ефективному, стійкому і соціально відповідальному бізнесу. На сьогоднішній день наша станція рекуперації є абсолютним ноу-хау для всієї галузі. Таким чином, IMMER Group в черговий раз задає нові стандарти для галузі гнучкої упаковки і інших сфер виробництва, продовжуючи послідовно реалізовувати принципи стійкого розвитку в роботі».

Як працює станція рекуперації IMMER Group?

В процесі виготовлення гнучкої упаковки виробничі лінії генерують повітряні викиди з парами фарб, клеїв і розчинників. Викиди по трубах поступають на 6 адсорберів станції рекуперації, які затримують і регенерують повітряну суміш. Після видалення вологи отриманий матеріал проходить дистиляцію і розділяється на очищені речовини трьох типів – етилацетат, етанол і розчинники з високою температурою кипіння. Етанол і етилацетат, що становлять 90% від всього об’єму отриманих речовин, автоматично повертаються у виробничий процес для повторного використання. Третій тип компанія планує продавати на зовнішньому ринку. У результаті 98,5% викидів отримують нове життя, не завдаючи шкоди довкіллю.

Станція рекуперації у фактах і цифрах:

  • 24 години 7 днів в тиждень працює станція;
  • 260 000 м3 в годину – максимальний обсяг оброблюваної повітряної суміші;
  • 98,5% викидів очищаються;
  • 1 000 метрів – загальна протяжність труб і резервуарів на станції;
  • 5 років велися роботи по реалізації проекту;
  • 5,6 млн. євро – інвестиційна вартість проекту;
  • 1 інженер контролює роботу станції;
  • 2 роки роботи станції на повній потужності можуть окупити проектні витрати.

Запуск станції рекуперації є частиною масштабної інвестиційної програми ЄБРР на суму 29,8 млн євро. Основними технічними партнерами проекту виступили такі європейські і українські компанії, як Sitessrl, ABB, «Лінде Газ Україна», ВНДІХІМПРОЕКТ та інші.

Даний проект став для IMMER Group ще одним кроком в реалізації принципів стійкого розвитку. Нагадаємо, що IMMER Group приєдналася до Глобального договору ООН в жовтні 2017 року і послідовно інтегрує цілі стійкого розвитку в свою операційну діяльність.