Главная > Все новости > Обрані підрядники: Дніпровська РДА без конкурсів розподілила 54 млн гривень на підготовку до опалювального сезону

Обрані підрядники: Дніпровська РДА без конкурсів розподілила 54 млн гривень на підготовку до опалювального сезону

З перших днів осені Управління будівництва Дніпровської райдержадміністрації почало замовляти роботи в рамках підготовки до опалювального сезону. Мова йде про енергозберігаючі заходи – капремонти фасадів та покрівель, заміну вікон та дверей в житлових будинках і навчальних закладах району. На ці цілі РДА вирішила витратити майже 54 млн гривень. Для виконання робіт адміністрація району без проведення конкурсів обрала десять підрядників. При цьому, половина коштів дісталася всього двом компаніям – постійним улюбленцям Дніпровської РДА. Матеріал про підготовку житлової та освітньої інфраструктури Дніпровського району до опалювального сезону – друга частина циклу КиївВлади “Обрані підрядники”.

Як стало відомо з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у вересні та жовтні 2022 року Управління будівництва Дніпровської РДА уклало 61 договор  на підготовку до опалювального сезону та здійснення заходів з енергозбереження в житлових будинках та навчальних закладах району. Сумма всіх цих договорів склала 53,56 млн гривень,

Де проводитимуть роботи

Більше всього коштів із вказаної суми – 20,63 млн гривень – витрачається на капітальні ремонти покрівель на 18 об’єктах. А саме: дванадцяти житлових будинках – 16,73 млн гривень, чотирьох дитсадків – 2,89 млн гривень, Центру дитячо-юнацької творчості на вул. Березняківській, 6-А – 699,78 тис. гривень, музичній школі на вул. Ентузіастів, 5-А – 233,97 тис. гривень.

На 15,89 млн гривень Управління будівництва Дніпровської РДА замовило капремонти фасадів 11 будівель. Так, у 8,69 млн гривень обійдеться ремонт фасадів в семи школах району, в 3,49 млн гривень – дитсадку №583, в 1,49 млн гривень – згаданого вище Центру дитячо-юнацької творчості на вул. Березняківській, 6-А, в 1,19 млн гривень – житлового будинку на вул. Райдужній, 11, в 999,87 тис. гривень – Мистецького ліцею “Зміна” на вул. Краківській, 20.

На заміну вікон та дверей задля енергозбереження Управління будівництва Дніпровської РДА витрачає 11 млн гривень. Ці роботи проводитимуться в 18 житлових багатоповерхівках району.

Ще на 6,03 млн гривень за замовленням Управління будівництва Дніпровської РДА замінять вікна в десяти школах та чотирьох навчальних закладах району.

Роботи по договорам повинні бути виконані до кінця листопада поточного року.

Обрані підрядники

Всі без виключення договори на проведення вищевказаних робіт Управління будівництва Дніпровської РДА підписало без аукціонів. Замовник обгрунтував це розпорядженням Кабміну від 28 лютого 2022 року №169 про здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану.

Тож підрядників в Управлінні обирали на власний розсуд, без конкуренції. Загалом для виконання робіт з підготовки до опалювального сезона та здійснення заходів з енергозбереження управління  обрало у вересні та жовтні 10 підрядників. При цьому два з них мали суттєвий відрив по вартості підрядів. Так, більше 41% всіх витрачених на заходи з енергозбереження коштів – 22,05 млн гривень – отримало ТОВ «БК «Мега Стайл». За ці гроші компанія має займатися капремонтом покрівель на 13 об’єктах та капремонтом фасадів ще на 6 об’єктах. 

На другому місці по кількості отриманих підрядів та їх вартості ТОВ «Виробничо-будівельна фірма «Будгруп», якому дісталося підрядів на 12,61 млн гривень або 23,5 % усіх коштів. Йому довірили заміну вікон та дверей в десяти житлових багатоповерхівках, капремонти фасадів в трьох школах та заміну вікон в одному дитсадку.

Ще вісім підрядників: ТОВ «Ітен Буд»****, ТОВ «Промбуд-Пласт»*****, ТОВ «Ольта-Трейд»******, ПП «Справжня імперія вікон»*******, ФОП Микола Гуменюк, ТОВ «МП Струм»********, ПП «Водолій»********* та ТОВ «Дор-Буд Сіті маркер»********** – отримали сумарно 28 замовлень на 18,9 млн гривень.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ «БК «Мега Стайл» зареєстровано в 2017 році в Києві. Статутний капітал – 1 млн гривень. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Засновник, кінцевий бенефіціар та директор – Андрій Козярівський.

До жовтня 2017 року засновниками ТОВ «БК «Мега Стайл» були Юрій Кириченко, Олександр Терлецький, ТОВ “Енердж систем” та ТОВ “Томрест”. Кириченко, Терлецький та обидва вищезгадані ТОВ також значилися засновниками ТОВ “Промін Буд Сервіс”, яке наприкінці 2019 року отримало підряд від КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” на будівництво Центру захисту тварин вартістю понад 130 млн гривень.

Читайте: Центр защиты животных в Киеве будут строить за 131 млн гривен

За даними Clarity Project, в результаті участі в публічних закупівлях ТОВ «БК «Мега Стайл» уклало 1646 договорів на 1,27 млрд гривень. Найбільші замовники —  Управління житлово-комунального господарства Деснянської РДА, з яким підписано 279 договорів на 296,41 млн гривень, та Управління будівництва Дніпровської РДА, з яким підписано 182 договори на 229,77 млн гривень.

Зокрема на замовлення Дніпровської РДА ТОВ «БК «Мега Стайл» виконувало капремонт дитсадка № 454, роботи з благоустрою на території трьох дитсадків, ремонтувало фасади семи шкіл та двох садків.

Частими замовниками ТОВ «БК «Мега Стайл» є також управління Оболонської, Подільської, Дарницької, Шевченківської РДА. Так, минулого року на замовлення управління ЖКГ Оболонської РДА ця фірма облаштовувала 16 дитячих майданчиків, а також проводила ремонти в чотирьох школах Оболоні. 

Читайте: Капремонт детсада №454 на столичных Березняках начался с сомнительного тендера

Раніше  повідомляла, що ТОВ “СК Мега Стайл” разом із іншими фірмами фігурують у кримінальному провадженні, яке розслідує СБУ щодо КП “Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних та громадських будівлях Києва” та КП “Київжитлоспецексплуатація” за підозрою у присвоєнні бюджетних коштів. За версією слідства, посадовці зазначених КП протягом 2017-2019 років, змовившись із підрядниками, організували схему “розпилу” понад 700 млн гривень при виконанні різноманітних робіт на об’єктах життєзабезпечення столиці.

Читайте: СБУ расследует многомиллионные “распилы” в двух столичных КП

ТОВ «Виробничо-будівельна фірма «Будгруп» зареєстровано в 2019 році в Києві. Статутний капітал – 100 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Засновник, кінцевий бенефіціар та директор – Олег Башук.

В результаті участі в публічних закупівлях ТОВ «Виробничо-будівельна фірма «Будгруп» підписало 314 договорів на 127,41 млн гривень. Найбільший підрядник – Управління будівництва Дніпровської РДА, з яким підписано 195 договорів майже на 104 млн гривень. Зокрема, це управління регулярно замовляє у “Будгруп” благоустрій територій дитсадків та капремонт прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів.

Читайте: У серпні Дніпровська РДА замовила ремонт 11 прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів (адреси)

Нагадаємо також, що посадовці управління будівництва Дніпровської РДА підозрюються у завданні збитків бюджету в особливо великих розмірах при замовленні у 2017-2018 роках ремонтів навчальних закладів (провадження від 24.01.2019 року №12019100040000627). За 16 укладеними з ООО “Дорпроектбудсервис” договорами управління будівництва Дніпровської РДА заплатило понад 29 млн гривень. Правоохоронці в рамках розслідування з’ясували, що обсяги та вартість робіт завищувалися, а частину бюджетних коштів було присвоєно.

Читайте: Чиновники Днепровской РГА “погорели” на ремонтах почти за 30 млн гривен

Зазначимо, в середині вересня 2022 року в рамках підготовки до зими міська влада закликала мешканців Києва самостійно утеплити вікна і балкони, заклеїти щілини та перевірити лічильники, щоб мати можливість регулювати споживання. 

7 жовтня 2022 року мер Києва Віталія Кличко заявив про початок в столиці опалювального сезону для закладів соціальної сфери – лікарень, шкіл, дитсадків та інших установ сфери. Водночас, як наголосив він, включення тепла в житлових будинках залежатиме від погодних умов.

Обов’язки голови Дніпровської РДА тимчасово виконує Павло Бабій.

* Управління будівництва Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації (код ЄДРПОУ: 40864813)

** ТОВ «БК «Мега Стайл»  (код ЄДРПОУ: 41235604)

*** ТОВ «Виробничо-будівельна фірма «Будгруп» (код ЄДРПОУ: 42765969)

**** ТОВ «Ітен Буд» (код ЄДРПОУ: 41588159)

***** ТОВ «Промбуд-Пласт» (код ЄДРПОУ: 33779934)

****** ТОВ «Ольта-Трейд» (код ЄДРПОУ: 36386727)

******* ПП «Справжня імперія вікон» (код ЄДРПОУ: 37604944)

********ТОВ «МП Струм» (код ЄДРПОУ: 40203571)

*********ПП «Водолій» (код ЄДРПОУ: 21660798)

**********ТОВ «Дор-Буд Сіті маркер» (код ЄДРПОУ: 41923759)