Главная > Все новости > Активисты района > Олексій Новіков: За останні шість з половиною років тільки в Києві було ошукано більше двадцяти п’яти тисяч сімей інвесторів багатоквартирного житла

Олексій Новіков: За останні шість з половиною років тільки в Києві було ошукано більше двадцяти п’яти тисяч сімей інвесторів багатоквартирного житла

За останні шість з половиною років тільки в Києві було ошукано більше двадцяти п’яти тисяч сімей інвесторів багатоквартирного житла. Але чи можна стверджувати, що ті сім’ї, які заїхали у свої квартири, що у житлових будинках на кшталт тих, які побудувало комунальне підприємство «Житлоінвестбуд-УКБ» на території селища Аварійного не є ошуканими інвесторами?

Ні, так стверджувати не можна, адже комфорт проживання — це не лише квадратні метри у вашій квартирі. Це забезпечення кожної сім’ї якісною інфраструктурою: місцями у дитячих садочках, школах, поліклініках; місцями для дозвілля: це і зелені зони, і спортивна інфраструктура, і транспорт. На жаль, цього не було зроблено.

Неофіційно «Житлоінвестбуд-УКБ» керується заступником голови КМДА паном В’ячеславом Непопом. До того ж, відомо, що це підприємство фактично не приносить прибутку для Києва, і ми маємо ситуацію, коли всі збитки покладено на плечі киян, а прибуток кладуть собі у кишеню, будуючи при цьому неякісне житло.

Люди, котрі купують тут квартири, самодостатні. Вони не крали гроші, на які купують житло, і розраховують лише на власні сили. Тому їм дуже важливо, щоб міська влада надалі не заважала обслуговувати свої будинки. Саме тому мешканці організовують ОСББ, щоб комунальні ЖЕДи не довели будинки до захаращеного стану, як це було зроблено з іншою міською інфраструктурою, побудованою ще за радянських часів — хрущівками, чешками та сталінками. Інший заступник голови КМДА ставить за мету узурпування всіх ОСББ, щоб вони були підконтрольними київській владі і зокрема — аби вони підтримували їх під час виборів.

Саме це є причиною тиску на голів ОСББ, примушуючи їх укладати договори з КП «Київтеплоенерго», щоб вони передавали на баланс теплові пункти. У той же час, такі ж теплові пункти вони не забирають зі старого житлового фонду. Чиновники змушують укладати договори на вивезення сміття з КП «Київкомунсервіс», хоча є інші перевізники, які готові вивозити сміття за набагато дешевшим тарифом.