Главная > Все новости > У Києві та на Київщині з 15 серпня розпочинається заборона на вилов раків

У Києві та на Київщині з 15 серпня розпочинається заборона на вилов раків

У Києві та Київській області  з 15 серпня до 30 вересня встановлюється заборона на вилов раків. За вилов раків під час заборони передбачено покарання від адміністративного штрафу до кримінальної відповідальності.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Київського рибоохоронного патруля.

“У період з 15 серпня до 30 вересня 2022 року встановлюється заборона на вилов раків у водних об’єктах в районі діяльності Київського рибоохоронного патруля”, – йдеться в повідомленні.

У рибоохоронному патрулі зауважили, що заборону встановлено з метою забезпечення охорони цього виду водних біоресурсів під час природного відтворення, створення сприятливих умов для виношування ікри, збільшення їх запасів з урахуванням рекомендацій Інституту рибного господарства НААНУ.

З наказом можна ознайомитись за посиланням.

За вилов раків під час заборони передбачено покарання від адміністративного штрафу до кримінальної відповідальності. Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3 332 гривень за кожного виловленого рака.

Нагадаємо, з 20 червня закінчилися обмеження, пов’язані з нерестовим періодом, на водоймах Київщини почався рибальський сезон. У цей період на водоймах загального користування дозволяється вилов риби з берега та човна вудками усіх видів, із загальною кількістю гачків не більше п’яти на рибалку та спінінгом з блешнею.