Главная > Все новости > У пісочницях столичних дитсадків виявили велику кількість паразитів-гельмінтів

У пісочницях столичних дитсадків виявили велику кількість паразитів-гельмінтів

Виявилено високий рівень забруднення яйцями різних гельмінтів

Про це повідомляє Depo.Київ. 

Як виявилося, чиновники Голосіївської, Дарницької, Дніпровської і Святошинської районних адміністрацій Києва допустили серйозні порушення. В результаті виявили високий рівень забруднення яйцями різних гельмінтів (паразитичних черв’яків), що суперечить гігієнічним нормам.

Ці черви можуть заразити дітей і дорослих паразитарними хворобами, зокрема, геогельмінтозом. Відзначимо, що гельмінти можуть викликати погане самопочуття і апетит. Також серед яскравих симптомів можна виділити нездужання і неспокійний сон. Крім того, у дітей може підніматися температура.

Найпоширеніша ознака – різні симптоми з боку шлунково-кишкового тракту: запори або діарея, нудота і блювота. Якщо у дитини виявили гельмінти в виділеннях, краще відразу звернутися до лікаря за допомогою.

Необхідні гігієнічні правила, щоб уникнути загроз:

  • Ретельно мийте руки з милом. Важливо привчити дитину ретельно мити руки з милом перед тим, як сідати за стіл і після повернення з вулиці. 
  • Мийте овочі та фрукти. Особливо це стосується коренеплодів, на яких можуть знаходитися яйця глистів. Лікарі навіть рекомендують обдавати фрукти і овочі окропом. Також обдавати окропом потрібно сиру зелень, яка подається до столу.
  • Не пийте сиру воду з колодязів та джерел. У великих містах вода знезаражується, хоча якість води з-під крана, м’яко кажучи, бажає кращого. У сільській місцевості в криницях і джерелах можуть знаходитися яйця гельмінтів, тому перед тим як її вживати, бажано прокип’ятити воду протягом 20 хвилин.
  • Не вживайте в їжу сире м’ясо і рибу. Недостатня термічна обробка м’яса і риби – одна з причин гельмінтозів у дітей. 
  • Не купатися у забруднених водоймах. Купайтеся тільки в тих водоймах, які пройшли перевірку з боку санітарних служб.
  • Слідкуйте за здоров’ям своїх вихованців. Слід регулярно проводити профілактику глистових захворювань у своїх домашніх вихованців.

Джерело: https://kyiv.depo.ua