Замість квітки папороті учасники свята шукали «червону руту»
У Києві в місцевому Гідропарку влаштували свято Івана Купала, учасники мали розмальовані обличчя, вишиті сорочки, вінки з квітів і трав та «купальські» танці навколо п’ятиметрового вогнища.
Але замість квітки папороті учасники свята шукали «червону руту». Таким чином організатори заходу презентували майбутній благодійний онлайн-марафон світового українства, присвячений 50-річчю пісні Володимира Івасюка – Червона Рута, якій відбудеться у жовтні. У ньому братимуть участь українці з майже десяти країн світу. Завершилося дійство традиційними «купальськими» танцями довкола багаття.
«Це свято літнього сонцестояння, це була велика шлюбна ніч, ніч поєднання чоловічого і жіночого. Велична ніч продовження роду», — розповідає співачка Катя Чілі.
«Ми хочемо зробити портал Володимиру Івасюку присвячений, де буде віртуальна екскурсія по місцях його життя і творчості, де буде документальна розповідь, де ми зберемо всі відомі на сьогоднішній день розповіді виконання його пісень», — каже режисер Сергій Проскурня.
Розмальовані обличчя, вишиті сорочки, вінки з квітів і трав та «купальські» танці навколо п’ятиметрового вогнища. У столичному гідропарку влаштували імпровізоване свято Івана Купала. Але замість квітки папороті учасники свята шукали «червону руту». Таким чином організатори заходу презентували майбутній благодійний онлайн марафон світового українства, присвячений 50-тиріччю пісні Володимира Івасюка – «Червона Рута», якій відбудеться у жовтні.
Нагадаємо, що 7 липня церквою вшановується Різдво Івана Предтечі, яке більш відоме в народі під назвою Івана Купала. Святкувати Купала 7 липня — неправильно, хоча зараз популярними є дійства для молоді саме у цей день. Купала насправді у давні часи припадало на день літнього сонцестояння, але змістилося на 14 днів.