Главная > Все новости > Анонсы > Вже цього місяця в Києві запрацює соціальне таксі

Вже цього місяця в Києві запрацює соціальне таксі

Цьогоріч у столиці запускають новий пілотний проєкт – соціальне таксі. У середині вересня у тестовому режимі запрацюють перші маршрути.

Про це в ефірі телеканалу «Київ» сказав директор Департаменту соціальної політики Руслан Світлий.

– Пересування містом – болюча тема для людей з інвалідністю. Потрібен спеціальний транспорт, що не кожен може собі дозволити. Ми працювали над цим проєктом рік. В середині вересня запустимо перші маршрути, щоб розуміти, скільки коштів закладати в бюджет наступного року на цю послугу в програмі «Турбота»,  зазначив він. 

Руслан Світлий зауважив, що це проєкт став можливим завдяки новому закону, який дає право закуповувати якісні соціальні послуги у приватних осіб. Втім, перевізники ще не готові до такої відповідальності. Перевезення людей з інвалідністю потребують  особливих умов: спеціальний транспорт, водій відповідної кваліфікації. 

В Україні ще немає досвіду впровадження таких проєктів. Пілотний проєкт у Києві дасть змогу відрегулювати системну роботу, виправити помилки. І наступного року запустити повноцінний проєкт, який буде обслуговувати дітей і дорослих з інвалідністю.

Джерело