Головна > Всі новини > Активісти району > Заступник керівника ОП Тимошенко мешкає в будинку забудовника Ніконова

Заступник керівника ОП Тимошенко мешкає в будинку забудовника Ніконова

Заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко з липня мешкає в будинку радника мера Києва й великого забудовника Ігоря Ніконова, який знаходиться в котеджному містечку “Золоті ворота” (Козин). За оренду дружина Кирила Тимошенка щомісячно сплачує 230 тис. гривень, бо в “Золотих воротах” він почувається безпечніше, ніж у себе в Підгірцях. І вже так співпало, що через паркан від Тимошенка стоїть спустілий маєток ексспівзасновника “ОПЗЖ” народного депутата Сергія Льовочкіна, а через річку – маєток його сестри Юлії Льовочкіної

Про це стало відомо зі статті журналіста “УП” Михайла Ткача та його ж матеріалу 2014 року, коли він працював журналістом програми “Схеми” (спільний проект Радіо Свобода та Першого Національного каналу) 2015 року. Передають Новини Києва

Завдяки аналізу дописів та відео заступника керівника ОП Кирила Тимошенка в соціальних мережах і “за допомогою джерел у політичних та бізнесових колах”, Ткач з’ясував, що Тимошенко мешкає в будинку відомого київського забудовника Ігоря Ніконова (K.A.Н. Девелопмент).

Матеріал у тему: Какие известные бизнесмены скрываются за строительными компаниями в столице

“Це маєток на майже 1200 квадратних метрів із власним виходом до водойми, який належить бізнесмену Ігорю Ніконову… У коментарі “УП” Кирило Тимошенко зазначив, що орендує маєток з міркувань безпеки, оскільки його власне помешкання розташоване в небезпечному з огляду на регулярні ракетні обстріли місці”, – сказано в статті.

Ймовірно, “небезпечним місцем з огляду на регулярні ракетні обстріли” Кирило Тимошенко вважає їхній з дружиною новий будинок в котеджному містечку “Альпійка” в селі Підгірці на Новообухівський трасі

Заступник керівника ОП навіть “погодився показати [“УП”] договір оренди, який було укладено з Ніконовим у липні цього року”.

Маєток Ігоря Ніконова, фото: “УП”

“Відповідно до договору, маєток орендує дружина Кирила Тимошенка. А вартість оренди складає 230000 гривень на місяць, що за актуальным курсом становить близько 6000 доларів”, – пише “УП”.

Що, на думку автора матеріалу, замало, бо реальна місячна  оренда будинку “у цьому котеджному містечку може коливатися в діапазоні від 10 до 25 тис. доларів”, в залежності від стану маєтку та якості використаних в оздобленні матеріалів.

Сусіди: Льовочкіни, Фірташ, Шуфрич, Табачник, Хорошковський

Михайло Ткач наголошує, що з міркувань безпеки не називає населений пункт, де з липня мешкає заступник керівника ОП Кирило Тимошенко.

“З цих самих міркувань ми не розголошуємо і нових впливових сусідів Тимошенка. Хоча, для загального розуміння – це колишні формальні та неформальні керівники держави та великі бізнесмени”, – натякнув Михайло Ткач.

Водночас він опублікував ще одне фото будинку Ніконова зі свого ж матеріалу 2014 року про будинок Сергія Льовочкіна – народного депутата від “ОПЗЖ”, ексспівзасновника цієї партії, колишнього голови адміністрації президента-втікача Віктора Януковича. Цей будинок – через паркан від будинка Ніконова – знаходиться в котеджному містечку “Золоті ворота” (Козин, Обухівський район).

Маєток Ігоря Ніконова праворуч, ліворуч – будинок Сергія Льовочкіна, фото: “УП”, 2014 та 2022 роки

Про сусідство Ніконова і Льовочкіна навесні 2015 рокі також розповіли “Схеми” (спільний проект Радіо Свобода та Першого Національного каналу).

“Схоже, не чужий Ігорю Ніконову й інший представник політичної групи Фірташа – екс-заступник глави адміністрації Януковича Сергій Льовочкін. З ним Ніконов живе через паркан в елітному житловому комплексі “Золоті ворота” у Конча-Заспі”, – повідомляли “Схеми” в сюжеті “Ігор Ніконов: сірий кардинал столиці”

Про сусідство Ніконова та Льовочкіна тоді також писали багато медіа, всі публікації наразі перебувають в мережі Інтернет у відкритому доступі. Тому, після вчорашньої публікації Михайла Ткача ця інформація не містить в собі жодної таємниці й жодним чином нікому не загрожує. 

Номер 1 – будинок Сергія Льовочкіна, номер 2 – будинок Ігоря Ніконова, скрін “УП”, 2014 рік

Напроти маєтків Льовочкіна та Ніконова через протоку видно півострів, який колись був островом. Влітку 2014 року тоді ще журналіст “УП” Сергій Лещенко писав, що, завдяки спеціальному намиву піску на острові з південного боку та всупереч чинному законодавству, в травні 2014 року цей острів, як писав тоді ще журналіст “УП” Сергій Лещенко, перейшов у приватну власність сестри ексглави адміністрації президента й народної депутатки від Партії регіонів Юлії Льовочкіної.

До речі, неподалік від дітей розташований маєток Євгенії Льовочкіної – матері Юлії та Сергія.

Скрін “Золоті гектари || Матеріал Максима Опанасенка для “Слідство.Інфо””, травень 2015 року, YouTube Hromadske

“… Юлія Льовочкіна… отримала три гектари землі у Козині на Київщині… Її ділянка омивається каналом – це фактично острів. Будувати там можна тільки гідротехнічні споруди – і ніякого житла. У Державній архітектурно-будівельній інспекції нам повідомили: на тій землі Льовочкіна планує будувати житловий комплекс, а підрядник підготовчих робіт – “К.А.Н. Строй”, генпідрядник з холдингу “К.А.Н. Девелопмент”. Підготовчі будівельні роботи на землі Юлії Льовочкіної “К.А.Н. Строй” почав проводити ще тоді, коли саме Ігор Ніконов був президентом компанії”, – повідомляли в 2015 році “Схеми”.

Наразі проєкт забудови трьох гектарів на острові, схоже, так і залишився на папері. 

Зараз на Googlemap видно, що тільки на маленькій (північній) частині острова прямо навпроти маєтку Сергія Льовочкіна збудовані дві котеджі та обладнано подвір’я.

Забудова північної частини острова, що належить Льовочкіній – навпроти маєтків її брата та Ніконова, скрін Googlemap

Забудова північної частини острова навпроти маєтків її брата та Ніконова, та весь острів, що належить Льовочкіній, скрін Googlemap

Після втечі з України Льовочкіни зі своїми родинами мешкають на власній віллі в в Сан-Жан-Кап-Ферра під Ніццею (Франція). То ж точно можна стверджувати, що жодних особистих офлайн-контактів заступник керівника ОП Кирило Тимошенко з провідними “опзж”истами не має. 

Нагадаємо, вчора ВР позбавила Юлію Льовочкіну за її ж заявою позбавила мандату парламентарія. Що цілком логічно, бо Льовочкіна зі своїм чоловіком Андрієм Вінграновським (голова правління ПАТ “Київгаз”) втекли з України ще до початку повномасштабного військового вторгнення російської федерації і відтоді Юлія Льовочкіна не поверталась в Україну, жодного разу не була на роботі. Ймовірно, така ж доля очікує на Сергія Льовочкіна.

Так само не турбують Кирила Тимошенка власники інших маєтків в “Золотих воротах”, зокрема:

  • газовий олігарх Дмитро Фірташ, який з 2014 року перебуває під судовим арештом в очікуванні на екстрадицію в США в Відні (Австрія), і з яким  нещодавно бачився глава парламентської фракції “Слуги народу” Давид Арахамія;
  • ексглава СБУ, ексміністр економіки, ексочільник Держмитниці Валерій Хорошковський, який майже десять років мешкає в Європі, а в Україні про нього востаннє згадували в листопаді 2019 року (в контексті його зустрічей в Києві з Президентом Володимиром Зеленським і заступником керівника ОП Андрієм Смирновим, а також ймовірною участі Хорошковського в фінансуванні “чорної зарплатної каси” фракції “Слуги народу” в ВР);
  • екснардепи від БЮТ і Партії регіонів, ексспівласники “Брокбізнесбанку” Олександр і Сергій Буряки;
  • ексміністр освіти та перший глава адміністрації президента (Леоніда Кучми) Дмитро Табачник, якому 22 листопада СБУ оголосила підозру в державній зраді.

Хоча, можливо, в “Золотих воротах” Кирило Тимошенко перетинається з нардепом від “ОПЗЖ” Нестором Шуфричем, у якого тут є будинок.

Звідки у Тимошенка гроші

Заступник керівника ОП Кирило Тимошенко запевняє, що 230 тис. гривень на місяць – цілком прийнятна для його родини сума. Ймовірно, так і є, бо в 2020 році його дружина Альона заробила на кіноконцертній діяльності майже 6,3 млн гривень. В 2022 році її доходи могли навіть зрости, бо дружина заступника керівника ОП де-факто курує діяльність “Українського дома” (належить Державному управлінню справами), де постійно відбуваються виставки та кінопокази.

Кирило Тимошенко також не забуває допомагати своїй дружині. Так, в 2021 році компанія Альони Тимошенко (ТОВ “Гудмедіа”заробила мільйони гривень тільки на форумі “Україна 30”, який було організовано до 30-річчя Незалежності України за ініціативою президента Володимира Зеленського.

Крім того, схоже, що родина Кирила та Альони Тимошенок може заробляти чималі гроші й на державному замовленні – через ТОВ “Кінокіт”, який виготовляє контент для телеканалу “Рада”. Про це місяць назад детально розповідав журналіст “Bihus.Info” Максим Опанасенко в сюжеті “Мільйони за піар Офісу Президента отримує компанія, пов’язана з замом Єрмака”.

Не гребує заступник керівника ОП і гуманітарною допомогою. Так, місяць назад Кирила Тимошенка було спіймано на тому, що він їздить на позашляховику “Chevrolet Tahoe”, який в числі інших 50 автівок для гуманітарної роботи у фронтовій та прифронтових зонах подарувала Україні американська компанія “General Motors”. Після публічного скандалу Тимошенко пообіцяв повернути автомобіль військовим.

Не менш кричуща, але значно масштабніша ситуація з гуманітарною допомогою була на Запоріжжі, де, за інформацією КВ, зараз мало що змінилось, незважаючи на кримінальну справу та обшуки у керівництва області.

В квітні, коли вибухнув перший скандал із розкраданням західної гуманітарної допомоги на Запоріжжі, KВ писала: “Джерела в місцевій владі кажуть, що Кирило Тимошенко, який є куратором гуманітарної допомоги від Офісу Президента, наказав місцевим керівникам цього напрямку сидіти тихо й не висовуватись. Злата Некрасова (заступниця голови Запорізької обласної військової адміністрації,) тісно пов`язана через гуманітарку з Кирилом Тимошенко і це, в першу чергу, стосувалось неї”.

Читайте: Скандали із гуманітарною допомогою розхитують ситуацію в прифронтовому Запоріжжі

Крім того, до початку повномасштабного військового вторгнення рф Кирило Тимошенко був куратором “Великого будівництва” від ОП. До повномасштабного військового вторгнення рф в Україну було чимало експертних думок про відкати на “Великому будівництві”. Але зараз в цих історіях, так само як і з гуманітарною допомогою, мають розібратись правоохоронні органи та, якщо буде потрібно, спецслужби.

Прозорий натяк на ймовірний хабар від радника Кличка

Михайло Ткач зачепив ще одну важливу тему в контексті оренди Кирилом Тимошенком будинку Ігоря Ніконова.

“Тимошенко є публічним куратором будівельного напрямку, а бізнес Ніконова перебуває саме у цій площині. На питання про можливий конфлікт інтересів заступник керівника ОП відповів, що Ніконов не бере участі в державних проєктах. Натомість за кілька тижнів після нашого спілкування на сторінці будівельної компанії Ніконова з’явилося повідомлення про те, що два житлові квартали КАН Девелопмент долучилися до державної програми “єОселя” – пільгової іпотеки житла. Завдяки цій програмі українці певних професій можуть купувати квартири в кредит на 20 років за ставкою 3%, а забудовники отримують можливість продавати квартири, які з початку повномасштабного вторгнення росії з очевидних причин майже не продаються”, – написав журналіст. 

“Редакції невідомо, чи міг впливати заступник керівника ОП на приєднання компанії власника маєтку, в якому він мешкає, до державної програми пільгового кредитування. Але, очевидно, що всі забудовники наразі перебувають у скрутному становищі і в тій чи іншій мірі потребують державної участі, а значить – участі влади”, – підсумував Михайло Ткач.

Про зв’язки Ігоря Ніконова з Дмитром Фірташем, Вагіфом Алієвим, Степаном Черновецьким, Вадимом Столаром, Василем Хмельницьким, Аркадієм Ротенбергом та іншими можна розповідати та писати дуже багато. Але зараз найцікавішим є наступний факт його біографії: з 22 червня 2014 року по 7 грудня 2015 року він працював першим заступником голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) Віталія Кличка, після чого став радником міського голови на громадських засадах і на початок лютого ц.р. залишався радником Кличка з питань стратегічного розвитку Києва.

Тобто заступник керівника ОП орендує житло радника мера Києва. Хоча патрони обох (Володимир Зеленський і Віталій Кличко), м’яко кажучи, не дуже дружать. І нещодавня дивна інспекція Давида Арахамії “пунктів незламності” в Києві призвела до відверто політичного скандалу й виявила купу проріх в роботі Мінрегіону, Кабміну та Верховної Ради. Водночас від ОП створення “пунктів незламності” курує саме Кирило Тимошенко.

І наостанок. Під час повномасштабної війни за незалежність України людина, наближена до Президента, не має права вести розкішне життя. Бо це:

– дратує більшість громадян України й дискредитує в їхніх очах Володимира Зеленського, що зараз неприпустимо, бо він є Верховним Головнокомандувачем;

– не може не викликати запитань у наших західних партнерів, допомога яких є життєво необхідною для нашої перемоги над росією та повоєнного створення нової України.

Бо коли чи якщо інформація про розкоші наближених до Зеленського персон, навіть без статусу державного службовця, потрапить на шпальта світових видань та в новини великих телеканалів, це аж ніяк не допоможе нашим комунікаціям з громадянськими суспільствами та владними елітами країн-партнерів.