Главная > Все новости > 11 травня – Всесвітній день мігруючих птахів

11 травня – Всесвітній день мігруючих птахів

11 травня – Всесвітній день, присвячений мігруючим, або перелітним птахам. Він має свою унікальну історію. Офіційно він був проголошений в 2006-му році і з тих пір став щорічною міжнародною кампанією з підвищення обізнаності широкої громадськості про необхідність прийняття невідкладних заходів щодо охорони перелітних птахів та середовища їх безпосереднього проживання. Відзначається як правило два дні, починаючи з другої суботи травня.

Щороку Всесвітній день мігруючих птахів представляє тему, спрямовану на підвищення обізнаності про питання, які стосуються перелітних птахів і надихають людей і організацій по всьому світу  вжити заходів для їх збереження. У цьому році тема — «Захист птахів: вирішення пластикового забруднення» — поставить в центр уваги негативний вплив пластикового забруднення перелітних птахів та середовища їх проживання.

Кількість морських птахів, що вмирають від наслідків забруднення пластиком кожного року зростають. На даний час їх кількість сягає 1 мільйону. Дослідження доводять актуальність цього питання: 90 відсотків морських птахів мають пластмасу в шлунку, але їх кількість досягне 99 відсотків до 2050 року.

Міжнародне співтовариство має вжити термінових заходів для зниження непотрібних травм і загибелі перелітних птахів через пластмасове забруднення. Разом ми можемо допомогти приборкати гігантський приплив пластика. Всесвітній день мігруючих птахів 2019 — це унікальний шанс об’єднати зусилля у вирішенні цієї швидко зростаючої екологічної проблеми.

Підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами: worldmigratorybirdday.org