Главная > Все новости > В прессе > У Києві змінять спосіб очистки питної води

У Києві змінять спосіб очистки питної води

Дніпро – найбільша річка України. Саме він «поїть» 70 % українців. Напередодні Міжнародного дня Дніпра, який відзначається у першу суботу липня, журналісти побували на Дніпровській водопровідній станції.

Станція забезпечує водою третину столичних споживачів, а саме Оболонь, Поділ, Виноградар.

— Ця станція побудована у 1939 році. На той час вона подавала на добу 100 тис. кубічних метрів питної води. У 1980 році була побудована друга черга Дніпровського водопроводу. Її потужність була доведена до 600 тис. кубічних метрів на добу. Сьогодні ми подаємо місту Києву 200–250 тис. кубічних метрів, – розповідає заступник директора департаменту експлуатації водопровідного господарства, начальник управління Дніпровської водопровідної станції Анатолій Фурса.

Знайомство зі станцією починається з водозабірного ковша. Споруда заглиблена і знаходиться під землею. Решітки та металеві щити заглиблені на 3–4 метри вводу, щоб до споруди не потрапляло забруднення з поверхні води. У повітрі весь час лунає неприємний звук – це спеціальні відлякувачі для риби, щоб вона не пливла сюди та не гинула на водозабірній станції.

Забрана з Дніпра вода направляється до залу фільтрів, де знезаражується та очищується. Після цього – на озонування.

На виході з очисних споруд контроль питної води здійснюється щодня за 22 показниками, щомісяця – за 48 та щороку – за 76 і відповідає нормам Державних санітарних правил.

Також «Вечірка» побачила обладнання насосної станції, яка була побудована ще в далекому 1939 році й досі цілком справляється зі своєю функцією, поки інша насосна станція перебуває на реконструкції.

Головний інженер управління Дніпровської станції Олександр Грищенко – про очистку води:

У планах – будівництво заводу з виробництва діоксиду хлору. Зараз воду знезаражують хлором. Але це досить шкідлива речовина. Виток хлору може спричинити масове отруєння містян. Погіршує ситуацію те, що підприємство розміщено серед житлового масиву. Якщо ж станція перейде на новий спосіб очистки – діоксидом, то це більш безпечний спосіб.

Київводоканал закликає всіх перейти на безфосфатні миючі засоби та прибирати за собою сміття, відпочиваючи на березі Дніпра. Адже перетворювати річкову воду на питну щороку стає все складніше та дорожче.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *