Главная > Все новости > Замість незаконної забудови — парк!

Замість незаконної забудови — парк!

Київрада має розірвати договір про оренду землі,  який було укладено з вельми сумнівною організацією, замаскованою під назвою «Християнська надія».

Як могла релігійна структура лобіювати інтереси незаконних забудовників? Це питання розглядали на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету.

Згідно з депутатським проектом, земельній ділянці, яка була надана новоспеченим «християнам» (вул. Генерала Жмаченка, 20), потрібно надати статус парку.

Ініціатором такого рішення є депутат Олесь Маляревич: до нього звернулась громадська організація «Твердиня», занепокоєна планами новоспечених «нахалстройщиків» на земельній ділянці площею 4,24 га.

«Нещодавно зі звернень місцевих жителів нам стало відомо, що у Дніпровському районі м. Києва за адресою вул. Генерала Жмаченка, 20 може розпочатися незаконне будівництво житлового комплексу з торговельно-розважальними закладами, — повідомив у своєму листі лідер «Твердині» Юрій Федоренко.

За його даними, ще наприкінці 2017 року на цій ділянці була проведена геологічна розвідка, а на деревах з’явилися специфічні помітки.

Пізніше стало відомо про те, що «нахалстройщикам» видали дозвільну документацію для проектування об’єкта будівництва: «Реконструкція духовно благодійного комплексу під багатофункціональний комплекс».

Останнім часом у Дніпровському районі появляються чутки про те, що під виглядом «духовно-благодійного комплексу» можуть з’явитися житлові багатоповерхівки та торгово-розважальні заклади. Такі плани суперечать умовам задекларованого в договорі оренди цільового призначення земельної ділянки.

За даними Держреєстру речових прав на нерухоме майно, власником «духовно-благодійного комплексу» є релігійна громада «Християнська Надія».

Земельна ділянка на вулиці Генерала Жмаченка використовується не за цільовим призначенням. Це суперечить вимогам нормативних актів: Земельного кодексу, Закону «Про оренду землі», а також договору оренди, укладеного між Київрадою та релігійною громадою.

У разі незаконної забудови будуть знищені багаторічні дерева (їх уже огородили парканом). З таким варварством не погоджуються мешканці сусідніх будинків, які виступають за створення скверу.

Не виключено, що де-кому з фігурантів цієї історії доведеться сісти на лаву підсудних.

Найближчим часом це питання мають розглянути ще дві комісії — земельна та екологічна. Останнє слово — за сесією Київради.


vechirniykiev.com.ua