Главная > Все новости > У Дніпровському районі відкрили меморіальну дошку на честь засновника Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра

У Дніпровському районі відкрили меморіальну дошку на честь засновника Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра

4 серпня, у День народження Едуарда Митницького, у Київському академічному  театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра (пр-т Броварський, 25), який він заснував і довгі роки очолював, було відкрито меморіальну дошку на його честь. Про це повідомили у Департаменті культури КМДА.

«Вшанування пам’яті великого творця і вчителя, Едуарда Марковича, є, безумовно, важливим і необхідним кроком. Ми щасливі з того, що нам випала можливість не тільки бути знайомими з ним особисто, а і працювати, створювати разом. Він залишив у спадок не лише театр і геніальні режисерські роботи. Він зробив дещо не менш важливе: залишив слід у пам’яті кожного з нас усіх і своїх учнів зокрема», – сказала директорка Департаменту культури Діана Попова.

На відкритті також були присутні нинішні керівники Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра – Стас Жирков (директор-художній керівник) та Тамара Трунова (головна режисерка), а також учні, колеги, та близькі Едуарда Митницького.

Едуард Митницький – український театральний режисер, засновник та художній керівник Київського театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, який очолював його протягом майже 42 років.

Вистави режисера багато років демонстрували на сценах провідних українських театрів, а також за межами України: у Болгарії, Латвії, Литві, Німеччині, Словаччині, Чехії, Бельгії, Польщі, Туреччині тощо.

Довідково.

Едуард Маркович Митницький – видатний Майстер, корифей українського театру, засновник Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, який 40 років очолював його, український режисер та педагог, народний артист України, професор кафедри режисури та майстерності актора Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого.

Народився 4 серпня 1931 року. Закінчив Київський педагогічний інститут (1956) та Київський державний інститут театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого (1964).

У його творчому доробку понад 170 постановок у театрах, на радіо, телебаченні, у народних театральних колективах, концертні програми.

Джерело